Laboratorium

Na terenie zakładu produkcyjnego w Częstochowie działa laboratorium kontroli jakości oraz laboratorium betonowe Hufgard Polska
Nasze laboratoria zajmują się stałym monitorowaniem jakości zarówno domieszek, jak i surowców stosowanych do ich produkcji. Współpraca wykwalifikowanych chemików oraz technologów zapewnia ciągłość rozwoju nowych grup produktowych, sprawdzanie oraz kontrolę ich zachowania w mieszankach betonowych, stwardniałym betonie oraz wyrobach prefabrykowanych. Naszą mocną stroną jest ścisła współpraca z Klientem, w zakresie doradztwa technologicznego, owocem czego jest rozwój nowych produktów będących odpowiedzią na potrzeby rynku.
Nasze laboratoria wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt badawczy, takich firm jak Controls, Pemat, SPG Baumaschine, KRUK, Calmetrix, Tecnotest, Testing, Humboldt, Redwag, Multiserw, ChemLand, IKA, Elmetron, Jenway, ToRoPol, SI Analytics oraz innych, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko i profesjonalne wykonać badania wszystkich rodzajów surowców oraz betonów zarówno w laboratorium, jak i u klienta.

zakres działania laboratorium

Projektowanie domieszek
Badania mieszanek betonowych
Badania betonów w zakładach produkcyjnych
Badania trwałości betonu
Badania surowców stosowanych do produkcji
Badania stwardniałego betonu oraz wyrobów betonowych pod kątem wytrzymałości i trwałości